Wydarzenia

Nowa bio żywica w ofercie firmy Milar

Milar logo

Milar od wielu lat jest dystrybutorem wysokiej jakości produktów chemicznych na polskim rynku.

Firma stale rozszerza swoją ofertę o innowacyjne, bezpieczne i przyjazne dla środowiska produkty. Jednym z nich jest nowa żywica epoksydowa, wytwarzana z bio epichlorohydryny, gdzie surowcem odnawialnym jest gliceryna pochodząca z odpadów z produkcji biodiesla.

Zalety żywicy:

- gwarancja 28% bio węgla

- niezmiernie mała zawartość ropy

- pierwsza na świecie "zielona" żywica epoksydowa, certyfikowana w systemie EPD Environdec (LCA)

- oparta na doświadczeniu i zaawansowanej technologii producenta

- wysokowydajny materiał nie odbiegający parametrami od konwencjonalnych żywic epoksydowych

Żywica ta dedykowana jest do szerokiego zakresu zastosowań w kompozytach, inżynierii lądowej, chemicznej, produkcji sprzętu sportowego, przemyśle samochodowym oraz do produkcji wysokowydajnych powłok. Może być stosowana do odlewania, nawijania, pultruzji, formowania wtryskowego, laminowania ręcznego, produkcji prepregów oraz do innych zastosowań.

Oferowana przez Milar żywica produkowana jest przez czeską firmę Spolchemie.

SPOLCHEMIE - Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s. jest wiodącym europejskim producentem żywic syntetycznych, wodorotlenków i innowacyjnych pochodnych chlorowanych. Od 1856 roku firma stale wprowadza innowacje w dziedzinie chemii. Długoletni sukces i stabilność firmy opierają się na w pełni zintegrowanym procesie produkcyjnym, doświadczeniu oraz pracach badawczych i rozwojowych, które zapewniły firmie uzyskanie wielu patentów oraz cennego know-how. Firma jest zintegrowanym pionowo dostawcą, który nie tylko produkuje gotowe kompozycje ale jest również producentem ich surowców bazowych. 

Zespoły badawcze są ściśle powiązane z działem produkcyjnym i sprzedażowym, co oznacza szybsze, bardziej elastyczne i skuteczniejsze reagowanie na indywidualne potrzeby klienta.

Zespół R&D opracowuje nowe systemy żywic dla szeroko pojętego rynku kompozytowego a firma Synpo, a. s. Instytut Badawczy w Pardubicach, spółka zależna firmy SPOLCHEMIE, posiada najnowocześniejszy sprzęt badawczy i oferuje możliwość przeprowadzenia dla klientów analiz i pomiarów oraz niezależnej certyfikacji za pośrednictwem własnych laboratoriów akredytowanych. W kierunkach badań i rozwoju SPOLCHEMIE zwraca szczególną uwagę na wykorzystanie zasobów przyjaznych środowisku i odnawialnych źródeł energii. 

Celem dodatkowych informacji zapraszamy na www.milar.pl oraz do bezpośredniego kontaktu z doradcami firmy Milar.