Wydarzenia

Chem-Trend zwiększa potencjał działu R&D w Europie

Centrum zaawansowanych technologii Chem-Trend z siedzibą w Maisach (Niemcy) podniesie poziom obsługi klientów i przyspieszy rozwój produktów.

Munich, Germany (29.01.2019) – Firma Chem-Trend - światowy lider w dziedzinie rozwoju, produkcji i sprzedaży wysoce wydajnych środków rozdzielających, granulatów czyszczących i innych specjalistycznych materiałów procesowych, ogłosiła dzisiaj otwarcie zaawansowanego laboratorium badawczo-rozwojowego (R&D) z siedzibą w Maisach, około 25 kilometrów na zachód od Monachium. Nowe laboratorium zwiększy dotychczasowy potencjał działu R&D firmy Chem-Trend i dołączy do sieci innowacyjnych laboratoriów Chem-Trend rozsianych po całym świecie.

 

Spółka-matka firmy Chem-Trend – Freudenberg Chemical Specialities (FCS) – zainwestowała blisko 40 milionów euro w duży, nowy ośrodek rozlokowany na powierzchni blisko 4,5 ha. Różne części obiektu będą wykorzystywane przez firmy należące do spółki FCS: Chem-Trend, Klüber Lubrication oraz OKS. Zintegrowana przestrzeń obejmuje dział badań i rozwoju, magazyn, ośrodek szkoleniowy, stołówkę i administrację. Ta ogromna inwestycja ma przede wszystkim na celu poprawę jakości obsługi klientów, ulepszenie wsparcia technicznego i zwiększenie potencjału rozwojowego w dłuższej perspektywie czasowej.

 

Centrum zaawansowanych technologii Chem-Trend obejmuje nowe wyposażenie i dedykowaną przestrzeń laboratoryjną dla poszczególnych zespołów badawczo-rozwojowych zajmujących się termoformowanymi tworzywami sztucznymi (termoplastami), poliuretanem i kompozytami drewnianymi. Ośrodek łączy w sobie przyszłościowy układ przestrzenny z maksimum elastyczności, pozwalając na przystosowanie do przyszłego rozwoju i zmian w branży. Poszerzona przestrzeń laboratoryjna — a zwłaszcza nowy poligon doświadczalny, pozwalający na testowanie, ocenę i demonstrację możliwości produktów — to klucz do podniesienia poziomu obsługi klientów, ze szczególnym uwzględnieniem europejskich producentów OEM.

 

„Zespoły R&D firmy Chem-Trend odniosą oczywistą korzyść z dodatkowej przestrzeni laboratoryjnej, jednak największa wartość polega na tym, że układ przestrzenny nowych laboratoriów, biur i poligonów doświadczalnych wspierać będzie wzajemną współpracę tych zespołów. Laboratorium rozwojowe zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiać komunikację i stwarzać synergię w dziedzinie rozwoju, a także umożliwiać interdyscyplinarne wsparcie”, skomentował Devanir Moraes, prezes i dyrektor generalny firmy Chem-Trend. „Z nowym, zoptymalizowanym potencjałem w dziedzinie badań i rozwoju, jaki udało nam się stworzyć w Maisach, mamy najlepsze warunki do przyspieszenia rozwoju naszej firmy na europejskich rynkach i zwiększenia konkurencyjności naszych klientów.”

 

Ta najnowsza inwestycja jest kontynuacją strategii zarówno firmy Chem-Trend, jak i FCS, polegającej na rozbudowie przestrzeni laboratoryjnej, intensyfikacji rozwoju, a także inwestowaniu w sprzęt i personel badawczy na całym świecie. Te ulepszenia pozwolą firmie Chem-Trend na rozwijanie najnowszych metod badawczych i opracowywanie przełomowych technologii dla jej klientów. Chem-Trend chce przede wszystkim pomóc swoim klientom zwiększyć ich produktywność i efektywność, poprawić ich bezpieczeństwo ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju, a także pomóc im przygotować się na to, co przyniesie przyszłość. Dzięki globalnemu łańcuchowi dostaw klienci na całym świecie mają dostęp do najnowszych osiągnięć firmy Chem-Trend, zaś regionalne zespoły są gotowe opracować dla nich indywidualne rozwiązania.

 

www.chemtrend.com