Wydania

Warsztaty z Laserem

Spotykając się z szefami utrzymania ruchu czy szefami produkcji często słyszę o podstawowych problemach w zakładach produkcyjnych: przestoje produkcyjne, ogromne koszty i stres z tym związany. Pytam: co jest głównym powodem? Zazwyczaj odpowiedzi są podobne: zanieczyszczenia, przyklejający się materiał, zniszczone narzędzia. Czy jest na to sposób?

Firma IceTech Polska znalazła metodę na rozwiązanie tych problemów.

Już na początku roku będzie okazja do zapoznania się ze sposobami czyszczenia, które ułatwiają procesy produkcyjne, redukują przestoje i przyspieszają pracę. Będą nią Warsztaty Techniczne – Laser czyszczący rewolucja w przetwórstwie tworzyw sztucznych oraz zastosowanie robotów współpracujących z laserem.

Główną przesłanką warsztatów jest wprowadzenie na rynek polskich przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych najnowszej, innowacyjnej metody czyszczenia form wtryskowych za pomocą lasera oraz pokazanie możliwości zautomatyzowania procesu czyszczenia dzięki robotom. Bezinwazyjne i chroniące środowisko metody czyszczenia to przyszłość polskich firm.

Spotkanie to będzie doskonałą okazją do poznania najnowszej, przyszłościowej technologii czyszczenia oraz da możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy organizatorami a uczestnikami spotkania, jak również wymiany doświadczeń między przedstawicielami firm uczestniczących w warsztatach.

Zaplanowana została krótka część teoretyczna, ale główny nacisk zostanie położony na część praktyczną – dlatego organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą detali do przetestowania laserowej metody oczyszczania.

Szkolenia warsztatowe to efektywny sposób przekazywania wiedzy i umiejętności, dzięki któremu przed uczestnikami otwierają się nowe horyzonty i możliwości rozwiązywania problemów produkcyjnych. Spotkanie to będzie doskonałą okazją do zapoznania się z tematem automatyzacji lasera, która w obecnych czasach wydaje się już niezbędna, aby usprawnić procesy czyszczenia. Ponadto uczestnicy warsztatów będą mogli pogłębić swoja wiedzę na temat czyszczenia suchym lodem, które wyśmienicie uzupełnia czyszczenie laserem, jak również na temat powłok trudnościeralnych PVD, PACVD i CVD.

Warsztaty odbędą się 16 stycznia 2020 r. o godz. 09.45

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, ul. Gdańska 187, Bydgoszcz

Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt

e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

tel. 783 438 351

Chęć udziału należy zgłosić do 10.01.2020 r.