Wydania

Firma Milacron wdraża bezpośrednią sprzedaż i usługi w Polsce

Firma Milacron kontynuuje umacnianie swojej strategii One Milacron i ogłasza dalszą integrację organizacji sprzedaży w Europie. Od 1 maja br. Piotr Wieczorek, jako territory sales manager Mold-Masters, dodatkowo zajmie się wsparciem sprzedaży marki Ferromatik Milacron w Polsce i regionie. Ten ważny krok ma na celu wsparcie dążenia firmy do strategicznego partnerstwa z klientami i zwiększenie sprzedaży oraz zyskowności działalności związanej z systemami gorącokanałowymi i wtryskarkami w Polsce.

Zmiana w strukturze organizacyjnej stanowi część bieżącej strategii ekspansji firmy Milacron na świecie i umacniania jej pozycji w zakresie usług lokalnych w całej Europie. Jest to ważny krok służący zapewnieniu dedykowanych zasobów i ugruntowaniu jeszcze mocniejszej pozycji w tym regionie, oparty na rzetelnym planie bliższych interakcji z klientami oraz podwyższenia poziomu usług i wsparcia dla całej bazy klientów w Europie.

Piotr Wieczorek wniesie na to stanowisko duże doświadczenie, które zdobył jako manager ds. sprzedaży Mold-Masters. Od ponad 20 lat pracuje w branży tworzyw sztucznych na różnych stanowiskach technicznych i sprzedażowych, przede wszystkim w sektorze technologii formowania wtryskowego. Piotr Wieczorek dołączył do zespołu Mold-Masters w 2007 r. i z powodzeniem rozwijał polski rynek, nawiązując kontakty z użytkownikami końcowymi będącymi światowymi liderami w branży i z kluczowymi klientami.

Jest to bardzo ważny krok dla firmy Milacron w Europie. Właśnie z powodzeniem wprowadziliśmy sprzedaż bezpośrednią we Włoszech, krajach Beneluksu i w szeregu innych państw europejskich, a obecnie bardzo się cieszymy z takiego rozwoju sytuacji na polskim rynku - komentuje Denis Poelman, dyrektor zarządzający działu urządzeń do formowania wtryskowego Milacron na Europę.

Nowa struktura sprzedaży i usług ma służyć skoncentrowaniu się na wszystkich działaniach dotyczących obsługi klientów i podkreśla zaangażowanie firmy Milacron na tym rynku. Lokalni klienci i spółki mające zakłady produkcyjne w Polsce będą mogły skorzystać z nowo utworzonych zasobów, jak również z kompleksowego, bezpośredniego wsparcia klienta oraz wiedzy specjalistycznej w zakresie formowania wtryskowego. Częścią nowego systemu bezpośredniego wsparcia technicznego będzie lokalny serwis oraz centrum telefonicznej pomocy technicznej.

Firma Milacron na targach Plastpol zaprezentowała nowy system szerszej publiczności oraz przedstawiła nowe urządzenia do formowania wtryskowego i całego portfolio produktów i usług koncernu Milacron. Pokazane zostały w pełni elektryczna wtryskarka Ferromatik Milacron Elektron Evo o sile zwarcia 200 ton z robotem liniowym oraz dodatkowym agregatem E-Multi do wtrysku drugiego komponentu. Maszyna była wyposażona w robota liniowego firmy Sepro, która jest strategicznym partnerem grupy Milacron. Sterowanie robotem jest w pełni zintegrowane z elementami sterowania maszyną Milacron dzięki platformie Sepro Visual Control. Możliwe było również zapoznanie się z nową, w pełni elektryczną jednostką wtryskową E-Multi. Agregat instalowany jest bezpośrednio do formy. Urządzenie nie stanowi części składowej wtryskarki. Jedynym interfacem pomiędzy E-Multi a wtryskarką jest standardowe złącze EUROMAP. E-Multi zapewnia całkowitą elastyczność, gdyż w prosty sposób może być przenoszony z formy do formy, a co za tym idzie z wtryskarki na wtryskarkę. Może być instalowany na każdej płaszczyźnie formy.

Na targach Plastpol pokazane zostały również najnowsze rozwiązania dotyczące układów gorącokanałowych. Jednym z nich była seria Summit od Mold-Masters, gdzie element grzejny jest częścią samej dyszy, a nie jej elementem. Takie ulokowanie elementu grzejnego skutkuje nie tylko idealnym profilem temperaturowym, ale również, wydłużonym czasem jego życia oraz oszczędnością energii zużywanej przez układ gorącokanałowy, co bezpośrednio wpływa na koszty produkcji. Pokazano również układy z serii Fusion G2 marki Mold-Masters do bezpośredniego montażu w formie.

Plastpol był okazją do zaprezentowania przez firmę DME gamy produktów, które są przeznaczone dla narzędziowni, przetwórców i konstruktorów form, takich jak normalia, akcesoria oraz narzędzia do polerowania. Można było również obejrzeć nowe konformalne wkładki chłodzące TruCool optymalizujące chłodzenie formy.

 

Ferromatik Milacron GmbH | Riegeler Strasse 4 | 79364 Malterdingen | Germany
Mold-Masters Europa GmbH | Neumattring 1 | 76532 Baden-Baden | Germany
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. | (+48) 669 180 888 | www.milacron.com