Bieżące

Nowa linia SAM w firmie Carcano Antonio

Przekonujący europejsko-koreański know-how - nowa linia SAM w firmie Carcano Antonio

Kilka miesięcy temu SAM Europe i Sung An Machinery dostarczyli najwyższej klasy linię do powlekania i laminacji do firmy Carcano Antonio S.p.A, zlokalizowanej w Valtellina (północne Włochy). Dla tego zakładu przetwórczego założonego już w 1880, nowa linia z SAM stanowi kluczową część procesu konwertowania, uzupełniając ostatnie inwestycje w Carcano na kwotę ponad 20 mln euro.

Nowa linia powlekająca oferuje maksymalną prędkość produkcyjną na poziomie 400 m/min i możliwość przetwarzania wstęgi o szerokości w zakresie 800-1400 mm przy roli o średnicy do 1300 mm i wadze do 3000 kg. Linia SAM zamontowana w Carcano wyznacza nowe standardy szczególnie w zakresie grubości materiału. Carcano przetwarza „niepodtrzymywane” aluminium o grubości od 6 do 100 mikronów w procesie powlekania i laminowania. Efektem jest szeroka gama aluminiowych produktów opakowaniowych. Folie aluminiowe są laminowane z filmami polimerowymi, jak PET, OPP czy BOPP o grubości o 6-30 μm, LDPE i LLDPE w grubościach od 20-100 μm, BOPA w zakresie od 15-60 μm czy 25-100 μm PVC.

Ta zaawansowana linia składa się z 3 stacji powlekających wyposażonych w wymienne głowice do powlekania rotograwiurowego, semiflexo oraz flexo. Ze względu na różnorodność materiałów, które mogą zostać wyprodukowane, maszyna ma dwa systemy odwracania wstęgi odpowiednie również do pracy z wstęgą bazowego „niepodtrzymywanego” (czyli bez żadnej warstwy innego materiału) aluminium o grubości zaledwie 6 μm.

- SAM Europe było dla nas najlepszym wyborem. Wspólnie opracowaliśmy kompletne rozwiązanie techniczne tworząc elastyczną linię powlekająco laminującą z możliwością rozbudowy i modyfikacji również w obszarze kluczowych jej elementów. Dzięki bliskiej współpracy z zespołem projektowo-inżynieryjnym SAM, w ich europejskim biurze zaprojektowano maszynę w pełni dobraną do naszych indywidualnych potrzeb produkcyjnych. Przed wysyłką z fabryki SAM z Korei maszyna została w pełni zmontowana i z powodzeniem sprawdzona podczas suchych testów przeprowadzonych jako część testów fabrycznych. Z tą linią proces konwertowania rozpoczyna się od razu na najwyższym poziomie odpowiadając potrzebom najbardziej wymagającym i wrażliwym sektorom przemysłu farmaceutycznego i spożywczego – stwierdził w rozmowie z czasopismem C2, Giorgio Bertolinie, CEO Carcano.

Przedstawicielem SAM w Polsce jest firma Technograph.