Bieżące

25 lat firmy ARBURG Polska

26 września br. oddział ARBURG w Polsce świętował srebrny jubileusz.

W wydarzeniu udział wziął współwłaściciel Michael Hehl, członek zarządu ds. sprzedaży Gerhard Böhm oraz 200 gości. Odbyło się ono w Starej Pomarańczarni w Warszawskich Łazienkach.

 

 

Podczas uroczystości Michael Hehl podziękował dyrektorowi oddziału, Sławomirowi Śniademu, i jego załodze za zaangażowanie i sukcesy w pracy w trakcie minionych 25 lat. Jako wyraz uznania wręczył mu jubileuszową tabliczkę z napisem „25 lat firmy ARBURG Polska”.

- Gdy w 1992 r. został utworzony oddział w Warszawie, zaczynaliśmy praktycznie od zera - wspomina Michael Hehl. - Nazwa ARBURG i wtryskarki ALLROUNDER nie były zbytnio znane na polskim rynku. To jednak uległo szybkiej zmianie: stopień rozpoznawalności firmy ARBURG i jej produktów wzrastał, oddział rozwijał się ponadprzeciętnie dobrze, a nam przypadały coraz większe udziały w rynku. Dzisiaj nasza polska firma-córka uchodzi za perłę międzynarodowej organizacji ARBURG.

Ważnym kamieniem milowym na rynku polskim stała się budowa centrum ARBURG Technology Center (ATC) w Warszawie, do którego firma przeniosła się w minionym roku. Dzięki powierzchni użytkowej wynoszącej 800 m² ATC zapewnia wszelkie możliwości dalszej intensyfikacji współpracy z klientami. Z perspektywy stale rosnących wymagań technologicznych ma to coraz większe znaczenie. W międzyczasie portfolio klientów zmieniło się z licznych małych i średnich firm rodzinnych w Polsce na wielu nieustannie rozwijających się dostawców produktów dla przemysłu motoryzacyjnego, elektrotechnicznego, opakowań i artykułów gospodarstwa domowego.